Kiralık Aşk Genel Konusu

Kısa sürede büyük heyecn yaratan ve izlenme oranlarını da yüksek tutan Kiralık Aşk dizisinin genel konusu ve hikayesi nedir?

Defne’nin başı abisi yüzünden büyük bir derde girer. Tam anlamı ile borç batağına saplanan Defne çaresizdir. Tam da kendisi için her şeyin bittiğini düşündüğü bir anda onun için mucizenin kapısı arkasına kadar açılacaktır. Entrika konusunda uzman olan Neriman ve kocası Necmi yeğenleri olan Ömer ile yakınlaşarak onu kendine aşık edecek genç bir kız arayışındadırlar. İkilinin amacı Ömer’i evlendirmeyi başararak karşılığında da Necmi’nin babası olan Hulusi Bey’in vaat etmiş olduğu köşkün üzerine konmaktır. Neriman Defne’yi bulacak ve onu aşk oyununa ikna etmek için uğraşacaktır. Defne karşısına çıkan ve onun için can simidi olan bu teklifi kabul eder.

Neriman Ömer’in Defne’ye aşık olabilmesi için bildiği her şeyi Defne’ye öğretmeye başlar. Diğer taraftan Ömer ise oldukça etkileyici ve yakışıklı olsa da aslında zorlu bir adamdır. Defne başına konan bu talih kuşuna inanmakta zorlansa da aşkın mucizenin ta kendisi olduğunu anlayacaktır.